Facebook

Návštěvy

TOPlist

Přihlášení

Zásahy za rok 2011

1.    Neděle  9.1.2011 čas  10:37 Požár – Jednotka SDH obce likvidovala požár sazí v komínovém tělese domu v Kobylinské ulici v Chýnově. Při požáru vznikla škoda ve výši Kč 40 000,--, hodnota uchráněného majetku je Kč 4 000 000,--. Zásah jednotky byl ukončen v 11:30 hodin.

 

2.    Sobota 22. ledna čas 10:13 Technický zásah – Na Gabrielově náměstí v Chýnově si jednotka místních dobrovolných hasičů připsala technický zásah.

 

 

3.    Pátek  28.1.2011   čas 15:14 Technický zásah – V Dobronicích u Chýnova JSDHO Chýnov čarpala vodu ze zatopeného sklepa. Poté se jednotka vrátila na základnu.

 

4.    V obci Chýnov v Krátké ulici byl dne 17. února krátce po půl dvanácté ohlášen požár garáže. Operační důstojníci na místo vyslali osádky dvou cisteren z centrální stanice Tábor a cisternu z jednotky místního SDH.Hasiči na místě zjistili, že hoří řadová garáž, ve které bylo zaparkované osobní auto Fiat Regata. Požár zasáhnul celý vnitřní prostor garáže. Na lokalizaci požáru, která byla provedena do dvou minut po příjezdu první jednotky, hasiči použili dva vysokotlaké proudy a jeden útočný proud ze střechy sousední garáže.Po lokalizaci požáru byla pro odvětrání nasazena přetlaková ventilace a zároveň zasahující hasiči rozebrali zbytky střešní krytiny a konstrukce. Přibližně patnáct minut po poledni byl požár uhašen. Ve shořelém osobním automobilu bylo nalezeno ohořelé tělo.Po ohledání místa události kriminální policií Tábor hasiči vytáhli navijákem vrak vozu z garáže ven a mrtvou osobu vystříhali. Zásah jednotky HZS byl ukončen krátce před 14. hodinou, celou událost si k šetření převzala Policie ČR. Vzniklá škoda byla vyčíslena na Kč 200 000,–-, hodnota uchráněného majetku činí Kč 1 000 000,–-.

 

5.    Úterý 1.3.2011 čas 12:33   Technický zásah – Jednotka SDH obce Chýnov vyjela ve své obci k umytí vozovky.

 

 

6.    Sobota  11.3.2011 čas 05:02    Požár - Jednotha SDH Chýnov vyjela ve své obci k požáru kontejneru.

 

7.    Neděle 17.4.2011 čas 13:05  Požár lesního porostu u obce Prasetín o rozloze 2,5 hektaru.

 

 

8.    Úterý 5.7.2011 čas 19:19       Požár – Profesionální hasiči z centrální stanice Tábor a jednotky SDH obcí Tábor a Chýnov vyjely na příkaz Krajského operačního a informačního střediska HZS Jihočeského kraje do obce Čekanice, kde byl ohlášen požár v objektu výkrmny kuřat. Když hasiči přijeli na místo, snažil se požár likvidovat zaměstnanec výkrmny jedním ručním hasícím přístrojem. Přítomní hasiči provedli průzkum objektu a
zjistili, že v hale o rozměrech 24 x 95 metrů, kde bylo 50 000 týdenních kuřat, hoří podestýlka a krmivo. Lokalizaci požáru hasiči provedli pomocí dvou vysokotlakých proudů. Jednotka SDH obce Chýnov byla vrácena zpět na základnu. Zásah hasičů byl veden vzhledem k silnému zakouření v dýchací technice. Pro odvětrání museli hasiči nasadit dva agregáty na přetlakovou ventilaci ze zadní strany objektu. Po lokalizaci požáru byla zapnuta vnitřní ventilace, hala byla kompletně odvětrána a požár zcela uhašen. V 22:00 hodin velitel zásahu požářiště předal jednateli společnosti vlastnící výkrmnu. Vzniklá škoda byla vyčíslena na Kč 5 000 000,--, a to především na vnitřní technologii haly vlivem zakouření, konstrukce objektu nebyla výrazně zasažena. Hodnota uchráněného majetku činí Kč 10 000 000,--. Příčina
vzniku požáru je předmětem šetření.

 

9.    Středa 13.7.2011 čas 23:32 Technická pomoc odstranění stromu z vozovky

 

10. Sobota 3.9.2011 čas 11:00 Technicka pomoc zabezpečení akce Setkani s AČR V Chýnově

 

11. Sobota 10.9.2011 čas 20:10 Požár - kontejneru v Chýnově na Slunečním vrchu o rozloze 1m2 .

 

12.  Úterý 13.9.2011  čas 14:50 Technický zásah – Jednotka SDH obce Chýnov zajistila ve své obci v ulici Mládeže čištění kanalizačních vpustí.

 

13.  Pondělí 31. 10. – Technická pomoc – čištění kanalizace v ul.Mládeže

 

15.  Pondělí 21.11. 12:31 - Technická pomoc - Mytí komunikace.

16. Pondělí  28.11. 12:15- Technická pomoc - Mytí žlabovnic u komunikace Bílkova 

17.  Sobota  17. 12. čas 05:11 –  Požár - 

Sedm miliónů je předběžná škoda, která byla vyčíslena po požáru v obci Lhota Samoty na Táborsku. Požár byl na operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen dne 17. 12. 2011 v 5:11 hodin.

K zásahu byly vyslány osádky sedmi vozů profesionálních hasičů z centrální stanice Tábor a z jednotek SDH obcí Planá nad Lužnicí, Tábor a Chýnov. Jako první se k požáru dostavila profesionální jednotka, která nalezla průmyslový objekt o půdorysu 75×20 metrů zcela zasažený požárem. Jen o několik minut později dorazily všechny dobrovolné jednotky. Všichni zasahující hasiči, kterých k zásahu dostavilo 30, okamžitě započali s hasebními pracemi. Průběžný průzkum ukázal, že se jedná o objekt bývalé truhlárny, jež není v současné době v provozu, ale kde je stále naskladněné dřevo a pracovní stroje. Krátce po 7. hodině ranní velitel zásahu nahlásil na operační středisko, že požár je pod kontrolou, že není třeba dalších posilových jednotek. Zároveň sdělil, že vzhledem k velikosti objektu bude dohašování trvat ještě několik hodin.

V osm hodin byla část zasahujících hasičů vystřídána. Dohašovací práce spočívaly v rozebírání konstrukcí a v likvidaci všech možných ohnisek požáru. Úplná likvidace byla nahlášena krátce před 10. hodinou dopolední. Po závěrečném průzkumu v 10:30 hodin požářiště převzala Policie ČR s tím, že monitoring zajistí po celý den táborská dobrovolná jednotka (ke kontrole jednotka vyjela v 14:44 a 17:24 hodin). Hasičům se podařilo uchránit majetek za Kč 5 000 000,–-, příčina vzniku požáru je předmětem šetření.KajryDesign

Vytvořeno ve studiu KajryDesign | Copyright (C) 2014 | Provozováno na serveru KajryMachines